Prežitie ľudstva - doba peňazí

Autor: Michal Pagáč | 21.11.2012 o 5:57 | (upravené 18.5.2014 o 22:27) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  178x

V dnešnej dobe človek nemôže existovať bez penazí. Časom sme dovolili spoločnosti aby vytvorila "dokonalý svet" kde sa všetko točí okolo peňazí. Ide o to aby boli ľudia kontrolovaní cez peniaze - ekonomiku. Preto sa všetko neustále zhoršuje. Vplyvom peňazí sa zhoršuje kvalita životného prostredia, života, medziľudské vzťahy, kvalita výrobkov, a všetkého na čo sa len pozrieme okolo seba. Ľudia podľahli nenažranosti a chamtivosti za bohatstvom či už v podobe majetkov, technológií alebo nehnuteľností. Mamona vládne svetu. Keď sa pozrieme späť do minulosti, ako jednoducho naši predkovia žili vcelku spokojný život. Síce zasa mali iné problémy ale každá doba má svoje za a proti. Keď boli vymyslené prvé peniaze ich úlohou bolo určiť univerzálnu hodnotu, ktorou by sa pomerovo určila cena(hodnota) vecí (tovarov). v dnešnej dobe toto pravidlo prestáva platiť a peniaze sa začali meniť na virtuálne hodnoty bezhraničných množstiev.Napríklad futbalisti maju "rozprávkové hodnoty" za ich prestup sa platia neskutočne veľké sumy. V minulosti bolo množstvo peňazí kryté množstvom štátnych rezerv zlata. Dnes sa peniaze tlačia veselo bez krytia alebo sa virtuálne kopia na elektronických účtoch.

 

Dnes by som chcel opísať ako ne"funguje" ekonomika.

Každý deň čítame o neakej kríze, že Gréci alebo niekto iný má nedostatok financíí, hrozí im krach atď. To je predsa normálne, keď ekonomika nefunguje lebo je chorá. Obyčajný ľudia nemajú ani potuchy čo sa deje hore v politických kruhoch.

Na slovensku majú ludia "pre"žiť zhruba z niakych 400 eur mesačne. No veľa ľudí nemá ani toľko.Slováci sú skromní a tichý. Takže robíme (otročíme) za drobné "almužnu". Pretože naša dokonalá vláda či už minulá, terajšia a pravdepodobne aj budúca spolu so zbohatlíckou vrstvou "na vrchu rebríčka" bude robiť všetko pre to aby pokial možno rozpredala všetky majetky pozemky a firmy "bohatému" západu.

A prečo? No predsa preto aby mali oni dosť nahrabané, aby mali oni percentá z predaja lebo každý predaj niekto musí sprostredkovať.

To znamená že ak niečo vláda alebo finančný bosovia predajú prípadne sprostredkujú tak vždy majú z toho nejaké percento. Ked sa predalo 49% akcií SPP za 120,9 miliard slovenských korún (zdroj článok: Privatizéri zarobili rýchlo, SPP je opäť na predaj na (www.spravy.pravda.sk)) tak "niekto"  (viac ľudí) z vlády resp. z privatizačnej komisie tento predaj podpisoval ako oprávnený. Ak by dostal(i) len 0,5%  tejto sumy tak to je pekný balík peňazí iba 604,5 milionov korún. Takže asi každý chápe že taký obchod sa oplatí. To nie je ako makať za pásom vo fabrike na 3 zmeny za 450euro v čistom.

Systém je proste nastavený tak že vždy sa vačšina obyčajných či už chudobných alebo priemerne žijúcich ľudí skladá bez toho aby si to mnohokrát uvedomovali na bohatstvo úzkej vrstve zbohatlíkov a mamonárov ktorí majú financií toľko že pre nich strácajú hodnotu. Takíto ľudia majú pracujúci ľud potom iba za otrokov a ovce ktoré ticho trpia to čo si páni dovolujú na nich páchať.

Ale nechel som zajsť tak ďaleko týmto smerom. Skôr som chcel poukázať na to ako západ vyciciava zo zásob energií materiálov a financií východ. Keď trošku začne človek rozmýšlať tak pochopí ako to funguje. Európska únia nás zobrala k sebe preto aby nám mohla oficiálne rozkazovať čo a ako máme robiť. Koľko môžeme alebo musíme vypestovať obilia, kukurice, iných poľnohospodárskych plodín.Koľko môžme vychovať poľnohospodárskych zvierat či už kvoli mäsu alebo sekundárnym produktom ako sú mlieko,vajcia vlna atď.

Takže vlastne EU išlo o priame ovládanie našich systémov, trhov(ekonomických, ekologických a energetických), o to aby nám zablokovali samostatnosť a mohli sem dovážať zo západu prípadne z východu nekvalitné výrobky, produkty.

Ďalšia vec čo je problém že firmy, ktoré sa predali západným vlastníkom profitujú za našimi hranicami. Ak mi niečo vyrobíme na Slovensku v ich pobočke napr. za 20eur, oni to potom dokážu odviesť do svojich skladov a tam to predávajú za 10násobné ceny. Takže takto západ EU získava peniaze, ktoré potom používajú na ten ich krásny luxusný život a dotovanie luxusného života na západe. Najhoršie ale na tom je že príčinou nie sú majitelia resp šéfovia v centrálach na západe ale naši najvyšší nadriadení. Napíklad nemec by nemal problém dať slovákom na výplatu 1000eur, ale naši šikovní manažéri im vysvetlia situáciu tak, že slováci sú zvyknutí robiť za 400eur, že za toľko robia všetci v ostaných firmách tak im netrba viacej dať. Lebo keby ste mu dali 1000eur tak by sa k nám začali všetci hrnúť a narušili by sme tu rokmi nastolený harmonický systém zdierania chudobnej Slovače a to predsa nepotrebujeme je tak? A takto sa nafukuje ekonomická bublina. Zahraničný zisk sa nafukuje do bezhraničnej veľkosti.

Pracovných miest je málo a tak sú ľudia úmyselne držaní v strachu o svoje mizerné pracovné miesta.Boja sa aj štrajkovať lebo nevedia počítať že je lepšie obetovať jeden deň alebo týždeň ostrého štrajku k potrebnému zvýšeniu miezd. Asi to bude trvať veľa rokov kým si my Slováci otvorime oči. Dúfam že to bude čoskoro. Ale na Slovenku sa skôr toho nedožijeme.

Týmto by som chcel poprosiť spoluobčanov aby si otvorili oči a zobudili sa zo sna, že niekto sa bude starať o obyčajnú bedač makajúcu na šľachtu.

Je najvyšší čas ukončiť falošnú politiku. Je potrebné nastoliť tu skutočnú demokraciu kde si budeme všetci rovní (nie že niektorí sú si "rovnejší")

Ďalšia vec je ekonomická bublina, ktorá sa neustále nafukuje.Euro aj dolár je na pokraji kolapsu a za všetko môzu tie miliardy čo o nich stále kvákajú politici. Namiesto toho aby sa snažili spraviť krízový plán a učili ľudí, aby ukončovali dobu luxusu a učili sa žiť skromnejšie v čoraz väčšej harmónii s prírodou, tak sa to stále snažía zaplátať virtuálnymi peniazmi. Neustále sa snažia zalepiť ľuďom oči tým koľko miliárd vložili do dákeho euro"válova". Aj tak sa tieto peniaze nikdy nedostanú k tým ktorý ich potrebujú.Všetky tie virtuálne veľké rozprávkové sumy sú len prázdne čísla presúvajúce sa z jedného virtálneho účtu na druhý.

V dnešnej dobe sa firmy snažia zamestnávať čo najmenej ľudí. Aby zisk firmy bol tvorený čo najmenším počtom kmeňových zamestnancov. Namiesto toho týmto spôsobom sa umelo nafukuje hodnota akcií na akciových trhoch ako aj bublina vzniknutá týmto ekonomickým trikom. V minulosti sa firma snažila zamestnať čo najviac ľudí aby bola hrdá na to aká je veľká a silná spoločnosť.Velký počet zamestnancov značil silnú a prosperujúcu firmu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Ak Petrovi niekto nepomáha a potom ho prešprintuje, divák to vidí

Dva roky za sebou priviedol Ján Valach ako tréner mužskej reprezentácie Petra Sagana k titulu majstra sveta.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?